Partners market

Služby a poradenství pro vás

Jiří Matusík

Partners market Frýdek Místek

youtube-thumbnail

Jak dlouho mě ještě budou zaměstnávat? Nečekal a rozjel úspěšný byznys

Řízení projektů v nadnárodních společnostech. To byl denní chléb Jiřího Matusíka. Jednoho dne si ale řekl dost a pustil se do vlastního podnikání ve financích.

Co byl bod zlomu, kdy se franšízant Jiří Matusík rozhodl postavit se na vlastní nohy? „Došlo mi, že nic nebuduji sobě a své rodině, ale akcionářům a majitelům firem,“ vzpomíná na zásadní životní moment. A položil si otázku: „Jak dlouho budu ještě schopný takto výkonně pracovat?“ To rozhodlo a pustil se do vlastního podnikání.

Dozvěděl se o projektu bankovních a poradenských poboček Partners marketů. Ten splňoval všechna kritéria, která si Jiří Matusík pro svůj výběr stanovil. „Měl jsem možnost otevřít pobočku v oboru, kterému jsem rozuměl, navíc ve svém rodném městě. Přesvědčily mě také nízké požadavky na počáteční investici,“ vypočítává důvody pro. Výhodu viděl i ve spojení poradenství s bankovními službami UniCredit Bank. Navíc mu vyhovovala široká nabídka produktů – v jedné pobočce jsou produkty 50 finančních institucí.

Partners market Frýdek Místek
Partners market Frýdek Místek

„Manželka šla do podnikání se mnou, děti byly nadšené, že budu více doma,“ líčí reakce svých blízkých s tím, že širší rodina se okamžitě stala jeho klienty. „Konečně našli někoho, kdo se jim bude dobře starat o finance,“ směje se franšízant frýdecko-místeckého Partners marketu.

Dnes se jeho pobočka věnuje více než 1500 klientů a dalším 2000 obstarává finanční servis ve spolupráci s poradci Partners. Úspěšné Partners markety generují měsíční obrat přes půl milionu korun a stále mají potenciál pro růst. „Každý se ale musí připravit na spoustu práce. Podnikatelský koncept, kde peníze samy přitečou na účet, neexistuje,“ popisuje realitu Jiří Matusík

Jirka oceňuje i zázemí, které mu největší česká finančně poradenská společnost poskytuje.  „Jde o dlouhodobý servis, od vybudování pobočky po několikatýdenní bezplatné zaškolení do systému. K dispozici je tým analytiků, IT podpora, marketingové oddělení. Centrála pomáhá také s náborem spolupracovníků,“ říká. Za velkou výhodu považuje fakt, že se má vždy na koho obrátit o pomoc s jakýmkoli problémem.


Chci podnikat